29.07.2014 - 21-й Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові» відбудеться 10 – 14 вересня 2014 р.
Країна – Почесний гість: Країни Дунайського регіону
Фокусна тема – Коротке 20-е століття – велика епоха (1914–1989)
Спеціальна тема – UkrainEUkraine (культура і демократія)
У межах Форуму видавців (10–14 вересня 2014 р.):
• Книжковий ярмарок.
• Видавничий бізнес-форум.
• Львівський бібліотечний форум. Проводиться спільно з Українською бібліотечною асоціацією
• Урочиста церемонія вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2014» (Проведення конкурсу на здобуття Премії: 1 червня – 10 вересня 2014 р.)
25.03.2014 - До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда» вийшло друком двомовне видання «Кобзаря». Повний переклад книжки англійською мовою здійснив професор Михайло Найдан (Пенсильванський державний університет, США). Ілюстрації до текстів зробили Володимир Лобода і Людмила Лобода.
01.07.2013 - Презентація факсимільного видання поеми Тараса Шевченка «Гайдамаки» у книгарні «Є» (вівторок, 2 липня, Київ)
20.06.2013 - Форум видавців запрошує літературних критиків і журналістів на ‛Контекст“
03.04.2013 - 18 квітня 2013 року о 17 годині у прямому ефірі програми "Радіо "Культура" представляє" в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України на вулиці Первомайського, 5-А, у місті Києві відбудеться сьоме вручення Мистецької премії "Глодоський скарб". Цьогорічними лауреатами Мистецької премії "Глодоський скарб" стали Віра Вовк (Бразилія), українська письменниця, літературознавець, прозаїк, драматург і перекладач, учасниця Нью-Йоркської літературної групи, та Ліда Палій (Канада), українська поетеса, прозаїк, малярка і графік, археолог, член Національної спілки письменників України, ПЕН-клубу, Canadian Writers Union, редколегії журналу «Сучасність» (до 1992)
автори
Євгенія Більченко
Я народилася 4 жовтня 1980 року в Києві. Саме тут, у Києві, і провела більшу частину життя. За світовідчуттям близькими є два міста, свого роду дві малі батьківщини - Київ та Івано-Франківськ. Перший - еклектичністю, строкатою розлогістю Подолу і Хрещатика, другий - суворою готичною вишуканістю вузьких вулиць та крихітних кав'ярень.
Батьки - студенти-технарі - розлучилися через рік після мого народження. Виховувалася в бабусі й дідуся, в яких і перейняла все найкраще (любов до свободи та життя) і найгірше (страх перед ними ж) у собі. Закінчила із золотою медаллю звичайну київську школу, щоправда, клас був (украй несподівано для мене як гуманітарія) фізико-математичного та креслярського спрямування. Не креслю.
У 1997-2001 роках навчалася в Київському національному університеті культури та мистецтв, здобула повну вищу освіту за спеціальністю "Культурологія". Фах обрано за покликанням, усупереч здоровому глузду, зиску, родинним традиціям і змарнованим можливостям протегування. Тому, природно, були і перемоги на всеукраїнських студентських конкурсах, і червоний диплом.
Кандидат педагогічних наук. Дисертація, яку було захищено 2006 року, присвячена релігійно-освітній проблематиці Київської Русі. Доцент кафедри культурології Інституту філософської освіти та науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Відмовляюся від пропозицій іти працювати в НДІ з однієї причини: подобається спілкуватися зі студентами. Навіть коли це важко і не все вдається. Єдине, що я вмію робити, - викладати та займатися літературною справою.
Вірші пишу з... років. Більш або менш нормальні речі зафіксувала в себе років десь із двадцяти-двадцяти двох. Пишу "не з книжок, а з життя". Навіть якщо йдеться про Джордано Бруно чи Христа: просто результат обміркованого і зіставленого з пережитим. Від цього часто страждаю. І радію. Спрямованість: філософська, релігійна, інтимна лірика (зрештою, вся - філософська).
Мої уподобання у філософії: християнство, Григорій Сковорода, Микола Бердяєв, Макс Шелер, Еріх Фромм. Мої захоплення в мистецтві: російська лірика Срібного віку (насамперед Борис Пастернак та Марина Цвєтаєва), поезія шістдесятників (особливо Андрій Вознесенський і Євген Євтушенко), живопис Вінсента ван Гога та Михайла Врубеля.
Член Редакційної колегії Міжнародного літературно-художнього журналу "Ренессанс" (із липня 2008 року).
Член Всеукраїнської творчої спілки "Літературний форум" (із травня 2007 року).
2009 року у видавництві "Український клуб" вийшла у світ збірка поезій "В шорохе полета".
З моїми творами, поганими і добрими, можна ознайомитися на сторінках таких Інтернет-видань: